Časté dotazy / FAQ

1) Je vstup pro diváky na NGHS zpoplatněn?

V průběhu všech závodních dní je vstup do areálu Královického dvora zdarma.

2) Kde najdeme parkování pro diváky?

Velkokapacitní parkoviště pro diváky se nachází před hlavní bránou Královického dvora a dále je k dispozici menší parkoviště před restaurací (viz. foto letecké mapy areálu umístěné v sekci Areál).

3) Je do areálu povolen vstup se psem?

Ano, na závody můžete vzít s sebou svého psího kamaráda, ale pod podmínkou, že bude po celou dobu na vodítku a budete mít u sebe očkovací průkaz se zapsaným platným očkováním na vzteklinu a tetanus. V případě porušení, bude po odchytu požadován za vydání psa poplatek ve výši 500,- Kč. Prosíme návštěvníky, aby respektovali potřebu soustředění koní a nikterak nerušili průběh závodů.

4) Bude v průběhu závodů zajištěno občerstvení?

Ano, v době konání závodů bude k dispozici restaurace nacházející se přímo v areálu Královického dvora a zároveň by měl být k dispozici bufet, který se nachází přímo v budově hlavní závodní haly u velkého kolbiště.

5) Je možné umístit si v areálu reklamu, případně umístit reklamní banner na pronajatý box?

Pokud budete mít zájem o reklamu umístěnou v závodní aréně, případně v areálu Královického dvora v době konání NGHS, je to možné za předem domluvených podmínek (více informací - lenka.rollova@seznam.cz). Pokud budete chtít umístit banner na pronajatý box, pak je to možné za předpokladu, že veškerá reklama bude zhotovena z nehořlavého a zcela bezpečného materiálu. V žádném případě nesmí dojít k poškození pronajatého boxu. V případě jeho poškození, bude úhrada škody požadována po nájemci boxu.

6) Mohu se zúčastnit závodů s koněm, který není plemene Appaloosa, American Paint Horse či American Quarter Horse?

Ano můžete, ale pouze ve třídách označené jako Jackpot třídy, které jsou otevřeny pro všechna plemena koní. Tyto třídy budou posuzovány dle pravidel APHA a ApHC.

7) Mohou návštěvníci vstupovat do stájí?

Do prostorů stájí je povolen vstup pouze povolaným osobám, závodníkům a majitelům koní, případně v doprovodu majitele koně či závodníka. Prosím, respektujte klid, koně nikterak nerušte, cizí koně nekrmte a nedotýkejte se jich.

8) Je areál kuřácký?

V areálu je kouření povoleno jen na vyhrazených místech. Je přísně zakázáno kouřit a manipulovat s otevřeným ohněm ve stájích a jejich okolí, v místech uskladnění krmení a podestýlky.